Trzy stolice - Budapeszt – Wiedeń - Bratysława

TRZY STOLICE

Budapeszt – Wiedeń - Bratysława

PLAN WYCIECZKI:

1 dzień:  godz. 4.00 wyjazd do BUDAPESZTU. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Węgier: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Królewskim, spacer Starówką, Kościół Macieja, Baszty Rybackie (piękny, panoramiczny widok na miasto), Góra Gellerta - miejsce sabatów i sądów czarownic; Parlament i Bazylika św. Stefana; przejazd ulicą  Andrási do Placu Bohaterów Hősők Tere oraz zamku Vajdahunyad vára. Obiadokolacja i nocleg. Możliwość Kolacji z programem folklorystycznym w węgierskiej czardzie

2 dzień: Śniadanie i wyjazd do WIEDNIA. Zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów – Pałacu Schönbrunn – apartamenty, spacer po ogrodach z Fontanną Neptuna, źródełkiem i Gloriettą. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził zwycięska bitwą o Wiedeń z Turkami (platforma widokowa, kościół św. Józefa i kaplica Jana III Sobieskiego). Przejazd do BRATYSŁAWY na obiadokolację i nocleg.

3 dzień: Śniadanie i wyjazd do WIEDNIA. Zwiedzanie z przewodnikiem: Ring, Stare Miasto z pomnikiem Johana Straussa w Parku Miejskim, pomnik Mozarta, Plac Marii Teresy i budynek Parlamentu, Ratusz Miejski, Uniwersytet Wiedeński; Ogród Różany z pomnikiem cesarzowej Sissi, Pomnik Jana Gutenberga Opera Wiedeńska, spacer reprezentacyjnym deptakiem Wiednia – Kärtnerstrasse, zwiedzanie katedry św. Szczepana.  Czas wolny np. na słynną kawę po wiedeńsku przy Katedrze Św. Stefana. Wizyta w Hofburgu - całorocznej siedzibie Habsburgów. Ewentualnie spacer ulicą Griechische Gasse ze słynną winiarnią Griechenbeisel lub najstarsze wesołe miasteczko Europy – Prater. Przejazd do Bratysławy  na obiadokolację i nocleg.

4 dzień: Śniadanie, zwiedzanie BRATYSŁAWY: Stare Miasto z renesansowym ratuszem, Wieża i Brama Michelska, wzgórze zamkowe z Zamkiem Bratysławskim z XIV–XV wieku. Obiad. Powrót w godzinach wieczornych.

W cenie:Przejazd AUTOKAREM NOWEJ GENERACJI VDL FUTURA, zdobywcą tytułu „COACH OF THE YEAR 2012” wyposażonym w bezpieczną klimatyzację, nowoczesny sprzęt DVD z systemem dźwięku dającym efekt kinowy przy odtwarzaniu filmów i muzyki

- do dyspozycji Uczestników wyjazdu: barek z kawą i herbatą, gorącą wodą; lodówka; WC

- 3 noclegi w hotelu

- 3 śniadania

- 3 obiadokolacje

- obiad w dniu powrotu

- ubezpieczenie NNW - 15.000PLN, koszty leczenia za granicą - 20.000EUR, bagażu - 500PLN

- opieka pilota podczas całej trasy

 

Dodatkowo płatnebilety wstępu: Pałac Schönbrunn, Pałac Hofburg, Opera Wiedeńska

Opcjonalnie Wieczór węgierski – dopłata 11-19 EUR/os. w zależności od wybranego przez grupę menu.

Dodatkowe informacje

stat4u Wykonano:  PITERSS

Liczniki