Niemcy - Francja

NIEMCY – FRANCJA

Stuttgart – Muzeum Mercedesa, Strasburg,  Baden – Baden

PROGRAM WYJAZDU:

 1 dzień: Wyjazd ok. godz. 11.00. Przejazd do Niemiec.

Podczas całej wycieczki zapewniamy opiekę pilota posługującego się płynnie językiem niemieckim.  

W czasie przejazdów dostępny barek z kawą i herbatą – GRATIS

 2 dzień: Przyjazd przed południem. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Zwiedzanie FREUDENSTADT – uzdrowiska w Schwarzwaldzie, największym w Niemczech kompleksie leśnym położonym w kraju związkowym Badenia - Wirtembergia. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 3 dzień: Po śniadaniu wyjazd do ZAMKU HOHENZOLLERN – siedziby niegdyś rządzącej w krajach niemieckich i Rumunii dynastii Hohenzollernów ze Szwabii. Zamek położony jest na szczycie Góry Hohenzollern (855 m n. p. m.). Zwiedzanie zamku. Przejazd do BADEN – BADEN pięknie położonego wśród lesistych pagórków uzdrowiska. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, uzdrowisku, czas wolny. Obiadokolacja w hotelu i nocleg.

 4 dzień: Śniadanie. Przejazd do STRASBURGA we Francji, miasta położonego na wyspie otoczonej kanałami, sklasyfikowanego jako światowe dziedzictwo ludzkości UNESCO. Zwiedzanie z przewodnikiem: m. in. Parlament Europejski, zbudowana z czerwonego piaskowca Katedra Notre Dame, kościół ewangelicki Saint Pierre le Jeune, jedna z najważniejszych świątyń sakralnych w Strasburgu, Synagoga Pokoju, Pałac Rohan z XIII w., zabytkowe domy o konstrukcji szkieletowej, czas wolny. REJS STATKIEM po Renie. Obiadokolacja i nocleg.

 5 dzień: Śniadanie, wycieczka do stolicy Badenii – Wirtembergii STUTTGARTU, jednego z najzamożniejszych miast na świecie znanych z produkcji Mercedesa, Porsche oraz Bosch. Wizyta w Muzeum Mercedesa, gdzie na 3 piętrach zobaczymy ponad 160 modeli samochodów wyprodukowanych przez firmę przez 120 lat rozwoju motoryzacji. Zwiedzanie miasta: Plac Zamkowy z Kolumną Jubileuszową, barokowy Nowy Zamek, Plac Schillera z pomnikiem poety, Stary Zamek z XIII w., zabytkowy Dworzec, główny deptak miasta Königstraße. Na koniec możemy zaproponować wjazd na wieżę telewizyjną o wysokości 217 m - najlepszy widok na całe miasto i okolice! Wyjazd w drogę powrotną, obiad. Nocny przejazd do Polski.

 6 dzień: Powrót w godzinach wieczornych.

 Cena obejmuje: Przejazd komfortowym autokarem VDL FUTURA VIP Class****, zdobywcą tytułu „NAJLEPSZY AUTOKAR EUROPY 2012” wyposażonym w bezpieczną klimatyzację, nowoczesny sprzęt DVD z kinowym systemem dźwięku – płaskie ekrany LCD; rozkładane siedzenia z podłokietnikami, podnóżkami i stolikami. BAREK z kawą i herbatą GRATIS; lodówka; WC

- 3 noclegi w hotelu*** - (pokoje 2-os.), 3 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad w dniu wyjazdu

- ubezpieczenie: NNW, koszty leczenia za granicą, bagaż

- opieka niemieckojęzycznego pilota podczas całej trasy

- przewodnicy lokalni

 

Dodatkowo płatne bilety wstępu: Zamek Hohenzollern – 8 EUR/os., Rejs statkiem – 8,40EUR
Muzeum Mercedesa – 7 EUR/os. z możliwością rozszerzenia na zwiedzanie fabryki + 4EUR/os.

Wieża Telewizyjna w Stuttgardzie – 3 EUR/os

Dodatkowe informacje

stat4u Wykonano:  PITERSS

Liczniki