WŁOCHY LUX objazdowe

 WŁOCHY LUX objazdowe

10 dni 

PROGRAM WYJAZDU:

Wyjazd o godz. 18.00. Nocny przejazd przez Słowację i Węgry, Słowenię.

 

1 dzień: Przyjazd do hotelu pod Padwą po południu. Odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.  

 2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie miasta urokliwych, wąskich uliczek – PADWY: Bazylika św. Antoniego, siedziba uniwersytetu z XIIIw. - Palazzo del Bo, największy plac miasta Prato della Valle. Przejazd do WERONY: Dom Julii
z najsłynniejszym balkonem świata. Zamek Castelvecchio, główny plac miasta - Piazza Bra z amfiteatrem, malowniczy Plac delle Erbe z wieżą Torre dei Lamberti. Przejazd do hotelu pod Florencją. Obiadokolacja i nocleg w Toskanii.

 3 dzień: Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie FLORENCJI: najstarszy w mieście most Ponte Vecchio, jeden
z największych istniejących kościołów – Katedra Santa Maria Del Fiore, uwielbiany przez turystów Plac della Signoria. Przystanek w PIZIE – mieście sławnej „Krzywej Wieży”. Obiadokolacja i nocleg w hotelu pod Rzymem.    

 4 dzieńŚniadanie. Przejazd do Watykanu autokarem (posiadamy autokary z EURO 5, możemy więc wjechać wszędzie i nie musimy korzystać z dodatkowo płatnego i uciążliwego metra).  Zwiedzanie WATYKANU: Plac i Bazylika Św. Piotra z grobem papieża Jana Pawła II. Możliwość wejścia do Ogrodów Watykańskich i Muzeów wraz z Kaplicą Sykstyńską. Zwiedzanie RZYMU: barokowy Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 5 dzień: Po śniadaniu ciąg dalszy wizyty w „Wiecznym Mieście”: Koloseum, Palatyn, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Bazylika św. Jana na Lateranie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 6 dzień: Śniadanie i wyjazd na MONTE CASSINO – klasztor Benedyktynów i Polski Cmentarz Wojennym. Przejazd do NEAPOLU: nabrzeże Santa Lucia z przepięknym widokiem na Zatokę Neapolitańską, Pałac Królewski z dworem królewskim Castel Nuovo, Teatr Św.Karola. Przejazd obok WEZUWIUSZA – jedynego czynnego wulkanu na stałym lądzie Europy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu pod Neapolem.

 7 dzień: Po śniadaniu Półwysep Sorrento, REJS STATKIEM na malowniczą wyspę CAPRI na Morzu Śródziemnym: zwiedzanie przepięknej wyspy znanej z licznych wapiennych grot. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 8 dzień: Śniadanie, wyjazd do RIMINI nad Morzem Adriatyckim. Spacer po miasteczku, zakupy. Pożegnalna obiadokolacja, nocleg w hotelu.

 9 dzieńPo śniadaniu wyjazd do WENECJI. Rejs statkiem na Plac św. Marka, Bazylika św. Marka
z Dzwonnicą, Wieża Zegarowa, Pałac Dożów, Most Westchnień, most Rialto di Ponte. Możliwość rozszerzenia rejsu do wysp MURANO i BURANO – znanych na całym świecie ze względu na produkcję szkła artystycznego oraz przepięknych koronek. Godz. 20.00 wyjazd w drogę powrotną, nocny przejazd do Polski.

 10 dzień: Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

  

Cena:  zależy od ilości osób w grupie oraz terminu wyjazdu.  Zadzwoń!

Cena obejmuje:

Przejazd komfortowym autokarem VDL FUTURA (EURO 5), zdobywcą tytułu „AUTOKAR EUROPY ROKU 2012”
wyposażonym w bezpieczną klimatyzację, nowoczesny sprzęt DVD z kinowym systemem dźwięku.
Do dyspozycji Uczestników wyjazdu: barek z kawą i herbatą GRATIS; lodówka; WC

- 8 noclegów w hotelach *** (pokoje 2-os.)

- 8 śniadań kontynentalnych lub wzmocnionych

- 8 obiadokolacji

- ubezpieczenie: NNW - 15.000 PLN, koszty leczenia za granicą - 20.000 EUR, bagaż – 1.000 PLN

- opieka pilota podczas całej trasy

- przewodnicy lokalni

 

Dodatkowo płatne bilety wstępu (do uzgodnienia z grupą)

Dodatkowe informacje

stat4u Wykonano:  PITERSS

Liczniki