WŁOCHY od Toskanii po wzgórza Neapolu

 WŁOCHY od Toskanii po wzgórza Neapolu

9 dni        

 PROGRAM WYJAZDU: 

Wyjazd o godz. 16.00. Nocny przejazd przez Słowację i Węgry, Słowenię.

 

1 dzień: Przyjazd do hotelu pod Padwą po południu. Odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.  

 2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie w PADWIE Bazyliki św. Antoniego. WERONA: Dom Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Zamek Castelvecchio, główny plac miasta - Piazza Bra z amfiteatrem, malowniczy Plac delle Erbe z wieżą Torre dei Lamberti. Przejazd do hotelu pod Rzymem. Obiadokolacja i nocleg.

 3 dzień: Śniadanie. Przejazd do WATYKANU autokarem (posiadamy autokary z EURO 5, możemy więc wjechać wszędzie i nie musimy korzystać z dodatkowo płatnego i uciążliwego metra). Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac i Bazylika Św. Piotra, grób papieża Jana Pawła II. Możliwość wejścia do Ogrodów Watykańskich i Muzeów wraz z Kaplicą Sykstyńską. Zwiedzanie RZYMU: barokowy Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.  

4 dzień: Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania „Wiecznego Miasta”: Koloseum, Palatyn, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, najważniejszy kościół chrześcijański – Bazylika św. Jana na Lateranie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 5 dzień: Śniadanie i wyjazd na MONTE CASSINO – klasztor Benedyktynów i Polski Cmentarz Wojennym. Przejazd do NEAPOLU: nabrzeże Santa Lucia z przepięknym widokiem na Zatokę Neapolitańską, Pałac Królewski z dworem królewskim Castel Nuovo, Teatr Św. Karola. Przejazd obok WEZUWIUSZA – jedynego czynnego wulkanu na stałym lądzie Europy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu pod Neapolem.

6 dzień: Po śniadaniu Półwysep Sorrento, REJS STATKIEM na malowniczą wyspę CAPRI na Morzu Śródziemnym: zwiedzanie przepięknej wyspy znanej z licznych wapiennych grot. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 7 dzień: Śniadanie, wyjazd do RIMINI nad Morzem Adriatyckim. Spacer po miasteczku. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

 8 dzień: Po śniadaniu wyjazd do WENECJI. Rejs statkiem na Plac św. Marka, Bazylika św. Marka z Dzwonnicą, Wieża Zegarowa, Pałac Dożów, Most Westchnień, most Rialto di Ponte. Możliwość rozszerzenia rejsu do wysp MURANO i BURANO – znanych na całym świecie ze względu na produkcję szkła artystycznego oraz przepięknych koronek. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd do Polski.

 9 dzieńPowrót w godzinach wieczornych. 

 

Cena zależy od ilości osób w grupie oraz terminu wyjazdu.  Zadzwoń!

Cena obejmuje:

- Przejazd komfortowym autokarem VDL FUTURA (EURO 5), zdobywcą tytułu „AUTOKAR EUROPY ROKU 2012”
wyposażonym w bezpieczną klimatyzację, nowoczesny sprzęt DVD z kinowym systemem dźwięku.
Do dyspozycji Uczestników wyjazdu: barek z kawą i herbatą GRATIS; lodówka; WC

- 7 noclegów w hotelach*** (pokoje 2-os.)

- 7 śniadań kontynentalnych lub wzmocnionych

- 7 obiadokolacji

- ubezpieczenie: NNW - 15.000 PLN, koszty leczenia za granicą - 20.000 EUR, bagaż – 1.000 PLN

- opieka pilota podczas całej trasy

- przewodnicy lokalni

 

Dodatkowo płatne bilety wstępu, rejs na Capri (do uzgodnienia z grupą)

 

Dodatkowe informacje

stat4u Wykonano:  PITERSS

Liczniki