Grecja w krainie Słońca

 

              GRECJA – w krainie Słońca

                                                                                                     10 dni

PROGRAM WYJAZDU:

1 dzień: Aby jak najszybciej znaleźć się w krainie greckich bogów, proponujemy wyjazd o godz. 1.00 nad ranem.
Przez Słowację i Węgry udamy się do Serbii, na obiadokolację i nocleg w hotelu za Belgradem.

(Oferujemy wygodny autokar klasy VIP z lodówką, BARKIEM z kawą i herbatą GRATIS!, DVD; WC do Państwa dyspozycji).  

 2 dzień: Śniadanie, wyjazd przez Macedonię do Grecji - do podnóża METEORÓW, czyli bizantyjskich klasztorów zawieszonych w chmurach. W hotelu zjemy obiadokolację i odpoczniemy po podróży pośród górskich krajobrazów. Nocleg.

 3 dzień: Po śniadaniu udamy się z miejscowości KALAMPAKA na zwiedzanie monastyrów zawieszonych od kilkuset lat na pionowych skałach wysoko w górach, by być bliżej Boga. Legenda głosi, że św. Atanazy, założyciel najstarszego klasztoru wzniósł się na szczyt gór na skrzydłach orła. Wizyta w pracowni ikon – symbolu prawosławia. Przejazd do stolicy Grecji Aten - obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 4 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie najpopularniejszych zabytków ATEN, m.in. wzgórze Akropol (+Muzeum Akropolu) zwieńczone ruinami świątyni Partenonu, Teatr Dionizosa, stadion olimpijski, Agora – ośrodek życia politycznego starożytnego miasta; najstarsza dzielnica Monastiraki z bazarem, meczetami, ruinami biblioteki cesarza Hadriana i Wieżą Wiatrów. Barwna zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza – gwardziści w charakterystycznych strojach z pomponami i jedwabnych spódniczkach. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Atenach.

 5 dzieńŚniadanie, odpoczynek i czas wolny w stolicy Grecji. Możliwość zobaczenia PORTU w PIREUSIE – najważniejszego portu starożytnych Aten. Po południu wycieczka na PRZYLĄDEK SOUNION u wybrzeża Attyki – jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, gdzie często podziwiana jest świątynia Posejdona na tle zachodzącego słońca. Jest to punkt widokowy, z którego w bezchmurne dni można obserwować niedaleki archipelag CYKLAD. Powrót do Aten na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych WIECZÓR GRECKI z muzyką i tańcem Syrtaki, czyli popularną Zorbą (cena ok.30 EUR).

 6 dzień: Po śniadaniu wycieczka antyczna na Półwysep PELOPONEZ:  KORYNT – ruiny doryckiej świątyni Apollina, Akrokorynt – świątynia bogini miłości Afrodyty, REJS po malowniczym KANALE KORYNCKIM (ok. 16 EUR). MYKENY – ośrodek najstarszej kultury Grecji - Lwia Brama, mury cyklopowe, Skarbiec Atreusza (grób Agamemmona). EPIDAUROS – miasto znane z Sanktuarium Asklepiosa – patrona lekarzy i uzdrowicieli oraz najlepiej zachowanego greckiego teatru z IV w. p.n.e. Ewentualnie wstąpimy  na chwilę do nadmorskiego miasteczka NAFPLIO – pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego. Powrót do Aten – obiadokolacja i nocleg.

 7 dzień: Śniadanie i wyjazd do portu SALONIKI – drugiego co do wielkości miasta Grecji. Po drodze przystanek przy posągu Leonidasa w Termopilach – wąwozie, w którym ważyły się losy Grecji podczas Drugiej Wojny Perskiej. Spacer po Salonikach m.in. Biała Wieża, port. Obiadokolacja i nocleg.

 8 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Serbii przez Macedonię – obiadokolacja i nocleg w Belgradzie.  

 9 dzień: Śniadanie, krótkie zwiedzanie BELGRADU - miasta o burzliwej przeszłości: Park Kalemegdan ze zbudowaną przez Turków kamienną fortecą, katedra św. Sawy,  cerkiew św. Marka, Stary Pałac. Nocny przejazd do Polski.

 10 dzień: Przyjazd nad ranem.

 

 Cena: zależy od terminu wyjazdu i ilości osób w grupie 

 

Cena zawiera: przejazd nowoczesnym i komfortowym autokarem, BAREK - kawa, herbata gratis, lodówka, WC,

rozsuwane fotele, bezpieczna i sprawnie działająca klimatyzacja, DVD z kinowym nagłośnieniem, ekrany płaskie LCD

- 8 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2-3 osobowe)

- 8 śniadań

-  8 obiadokolacji

- opieka pilota

- przewodnicy lokalni

- ubezpieczenie NW i KL za granicą, bagaż

 

Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych miejsc: Meteory – 4EUR, Muzeum Akropolu – 5EUR, Kanał Koryncki –16EUR, Wieczór Grecki – do 30 EUR.

Ceny biletów mogą ulec zmianie.

Dodatkowe informacje

stat4u Wykonano:  PITERSS

Liczniki