Grecja - szalone KORFU

     Grecja - szalone KORFU  

Zapraszamy na 10 dni do słonecznej Grecji!

ATENY– SALONIKI – KORFU – KANAŁ MIŁOŚCI - PLAŻA

PROGRAM WYJAZDU:

1 dzień: Wyjazd nad ranem. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do hotelu przy granicy węgiersko – serbskiej.

(Przez całą trasę w autokarze: lodówka, barek, kawa, herbata, gorąca woda; DVD; WC).   

2 dzień: Śniadanie i wyjazd przez Serbię oraz Macedonię do Grecji. Obiadokolacja i nocleg w PARALII – jednym
 z najbardziej znanych kurortów na Riwierze Olimpijskiej (powitanie plaży). 

3 dzień: Śniadanie i wyjazd do ATEN. Po drodze przystanek w DOLINIE TEMBI; wąwóz z WODOSPADAMI AFRODYTY –mitycznym kąpieliskiem zapewniającym wieczne zdrowie i młodość. Obiadokolacja oraz nocleg w stolicy Grecji. 

4 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie ATEN: Wzgórze Akropol zwieńczone ruinami świątyni Partenonu, Teatr Dionizosa, stadion olimpijski, Agora będąca ośrodkiem życia politycznego starożytnego miasta oraz najstarsza dzielnica miasta zwana Monastiraki z bazarem, meczetami, oraz ruinami biblioteki cesarza Hadriana i Wieżą Wiatrów. Zobaczymy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza – gwardzistów w charakterystycznych strojach z pomponami i jedwabnymi spódniczkami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Atenach. 

5 dzień: Śniadanie. Przejazd na najbardziej zieloną, urzekającą wyspę KORFU na Morzu Jońskim. Przepłynięcie promem i przejazd do turystycznego miasteczka SIDARI. Obiadokolacja i nocleg w hotelu z basenem blisko plaży. 

6 dzień:  Śniadanie. Dzień odpoczynku na wyspie, plażowanie. Spacer po okolicy: przepiękne klifowe wybrzeże z plażami oraz Canal d'Amour - kanał miłości.  Charakterystyczne dla tego miejsca są formacje skalne powstałe w wyniku działania wiatru i erozji skał. Canal d'Amour to kanion z błękitną wodą. Legenda mówi, że panny, którym uda się przepłynąć kanał wpław, szybko znajdą mężaJ.  Obiadokolacja i WIECZÓR GRECKI z lokalnymi potrawami, winem oraz nauką tańca Zorby.  

7 dzień: Śniadanie. Wycieczka po wyspie KORFU – najciekawsze miejsca, zakupy. Zwiedzanie stolicy wyspy-portu  KERKIRA – bronionego przez najeźdźcami przez dwie twierdze (widok z twierdzy to piękna panorama wyspy). Spacer urokliwymi, wąskimi uliczkami, główny plac miasta, zabytki. Po południu odpoczynek na plaży.  Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

8 dzień: Po śniadaniu i wyjazd do SALONIK. Popołudniowy spacer po mieście trasą turystyczną: m.in. Biała Wieża, port. 

9 dzień: Śniadanie i wyjazd do Serbii przez Macedonię. Obiadokolacja i nocleg w hotelu pod Belgradem. 

10 dzień: Śniadanie i wyjazd do Polski. Nocny przejazd. 

11 dzień: Przyjazd nad ranem.   

 

Cena zależy od terminu wyjazdu i ilości osób w grupie – zadzwoń po kalkulację

 

Cena zawiera: przejazd nowoczesnym i komfortowym autokarem – VDL Futura  zdobywca tytułu „AUTOKAR ROKU 2012” -wyposażonym w WC; rozsuwane fotele, bezpieczną i sprawnie działającą klimatyzację; indywidualne nawiewy oraz oświetlenie; lodówkę, barek z kawą i herbatą;  sprzęt DVD z kinowym systemem dźwięku

- 9 noclegów w hotelach**/***

- 9 śniadań

- 9 obiadokolacji

- opieka pilota wycieczki

- usługi przewodników lokalnych

- ubezpieczenie NW i kosztów leczenia za granicą oraz bagażu

 

Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty za Wieczór Grecki

Dodatkowe informacje

stat4u Wykonano:  PITERSS

Liczniki