Pieniny - Słowacja - bajowy Spisz

Pieniny – Słowacja – bajkowy Spisz

 RAMOWY PROGRAM:

Wyjazd godz. 22.00. Przejazd obok spiętrzonego na Dunajcu Jeziora Rożnowskiego.    

W naszym nowym autokarze VIP CLASS kawa, herbata, gratis! Lodówka do Państwa dyspozycji

1 dzień: Po drodze zatrzymamy się w STARYM SĄCZU przy Kościele św. Kingi, a następnie udamy się do uzdrowiska KROŚCIENKO. Zobaczymy ruiny gotyckiego zamku w CZORSZTYNIErejs statkiem po JEZIORZE CZORSZTYŃSKIM do NIEDZICY. Zwiedzanie zamku strzegącego niegdyś granicy z Węgrami – znanego z filmu „Janosik” oraz „Wakacje z duchami”. Podziwianie okolicy z najwyższej w Polsce zapory wodnej. Uroczysta obiadokolacja i nocleg w hotelu w SZCZAWNICY (lub w okolicach).  

 2 dzień: SŁOWACJA: Śniadanie, całodzienny wyjazd w SŁOWACKIE TATRY i do POPRADU. Proponujemy Państwu spędzenie dnia pośród malowniczej przyrody TATR WYSOKICH: wejście do JASKINI BIELSKIEJ – największej w Tatrach, urzekającej bogactwem malowniczych nacieków i jeziorek. Następnie udamy się do otoczonego świerkowym lasem SZCZYRBSKIEGO JEZIORA – uzdrowiska i znanego ośrodka sportów zimowych. Podczas spaceru zobaczymy panoramę Kotliny Liptowskiej i Popradzkiej. Przejedziemy do STAREGO SMOKOVCA, skąd kolejką linowo-terenową wjedziemy na szczyt HREBIENOK, następnie tajemnicze WODOSPADY ZIMNEJ WODY. Obiadokolacja i czas wolny w Popradzie. Powrót do hotelu na nocleg.                  

ALBO inny plan dnia:

Wycieczka po malowniczych wycieczkach SPISZA,  znanych m.in. ze wspaniałej góralskiej architektury: JURGÓW, CZARNA GÓRA, gdzie zobaczymy w Muzeum Kultury Ludowej Spisza – stare zabytkowe zagrody Sołtysów i Korkoszów. TRYBSZ - fragment zabytkowego, drewnianego kościoła pw. św. Elżbiety z XVI w., a w nim malowidła przedstawiające m. in. najstarsze panoramy Tatr oraz Pienin. DĘBNO PODHALAŃSKIE – XV wieczny gotycki kościółek wpisany na listę zabytków UNESCO. Najstarsza wieś w regionie - FRYDMAN nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego, położona metrów poniżej lustra wody, od której oddzielona jest betonowym obwałowaniem… (rynek ze starym kościołem, piwnice frydmańskie - wybudowane przez Węgrów na pocz. XIX w.). 

          Tego dnia możemy też wstąpić do BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ na wspaniałe baseny termalne!!!

 

 3 dzień: Śniadanie. Dla chętnych tego dnia proponujemy słynną atrakcję regionu – SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA łodzią flisacką – bystrym i krętym nurtem Dunajca. Wycieczka z przewodnikiem do PIENIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO na najwyższy szczyt Trzy Korony – piękna trasa przez skalny Wąwóz Szopczański i Przełęcz Chwała Bogu. Po obejrzeniu rozległej panoramy z wierzchołka góry (wejście na galerię widokową) powrót do Sromowiec Niżnych przez Przełęcz Wyżni Łazek lub do Krościenka. OBIAD. Wyjazd w drogę powrotną do Starego Zamościa.

 Cena obejmuje: - przejazd autokarem z klimatyzacją i DVD lub przy większej grupie duży autokar z barkiem i WC

- 2 noclegi w hotelu,

- wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje (w tym jedna uroczysta), obiad

- ubezpieczenie: NNW - 20.000 PLN, koszty leczenia za granicą – 100.000 PLN, bagaż – 500 PLN

- opieka pilota podczas całej trasy

- przewodnicy lokalni

+Dodatkowo płatne bilety: rejs po Jeziorze Czorsztyńskim – ok. 14zł, Ruiny zamku Czorsztyn – 5zł, Jaskinia Bielska –
7 EUR, wjazd na Hrebienok – 7,5 EUR (w obie strony), Galeria Widokowa na szczycie Trzech Koron – 5zł, spływ Dunajcem od 30zł/os., Baseny termalne w Bukowienie – cennik na www.termabukowina.pl   (Ceny biletów mogą ulec zmianie)

  PROGRAM  NA PAŃSTWA ŻYCZENIE MOŻEMY ZMIENIĆ!

Dodatkowe informacje

stat4u Wykonano:  PITERSS

Liczniki